zespół na wesele

Zespół na wesele śląsk TOP 8

Zespół na wesele śląsk TOP 8

Organizujesz swoje wesele i szukasz najlepszego zespołu na wesele na śląsku? Nierozłącznym elementem wesela, są tańce i dobra zabawa. Tradycja głosi, że zabawa weselna powinna trwać całą noc, aż do białego rana. Aby zabawa była udana, potrzeba dobrej muzyki. Do wyboru masz zespół weselny lub DJa/Wodzireja. Jeśli myślisz nad wyborem coverbandu to w tym krótkim poradniku przedstawie Ci bliżej Zespół na wesele śląsk TOP 8.

Zespół na wesele śląsk TOP 8

Coverband na wesele co to takiego?

Coverband to nic innego jak zespół instrumentalno-wokalny grający piosenki skomponowane i wcześniej znane z występów innych grup lub solistów. Te utwory, zwane cover versions, wykonywane są często w odmiennej aranżacji niż oryginalny utwór. Są to największe hity dla każdej grupy wiekowej.

Ile kosztuje zespół na wesele w 2024 roku?

Dobry zespół na wesele kosztuje od 8000zł do nawet 20000zł. Na ostateczną cenę zespołu weselnego ma wpływ wiele czynników takich jak np. ilość osób w składzie oraz czy band jest legalnie działającą firmą. Czy jest to ich dodatkowe weekendowe zajęcie czy jako coverband zajmują się tym na co dzień i grają również inne imprezy eventowe. Bez wątpienia umiejętności oraz populaność zespołu ma duże znaczenie i wpływa na cenę. Jak możesz zauważyć jest to dużo wiekszy wydatek niż DJ/Wodzirej. Zatudniasz jednak minimum 3-4 osoby, którzy mają wykształcenie muzyczne i grają muzykę na żywo. Posiadają często cała zaplacze instrumentów. To wszystko musi odpowiednio kosztować.

Zespół na wesele śląsk TOP 8, sugarfree coverband

O co warto zapytać zespół weselny?

Przed podpisaniem umowy warto poruszyć parę kwestii lub zadbać, aby odpowiedzi na niektóre pytania znajdowały sie w umowie, która moim zdaniem jest obowiązkowa. Zawsze warto wiedzieć, aby poźniej unikąć rozczarowań lub sytuacji konfliktowych.

1. Czy zmieni się skład zespołu w dniu naszego wesela?

Wyobraź sobie, że głównym kryterium wyboru zespołu był charyzmartyczny głos wokalistki a w dniu wesela śpiewać będzie ktoś całkim inny. Oczywiście, takie incydenty mogą zdarzyć się najlepszym, ale warto zapytać jak zespół rozwiązuje takie sytuacje.

2. Jakim oświetleniem dysponuje zespół weselny?

Ta kwestia techniczna jest ważna z punktu widzenia fotografa i filmowca.

3. Jak długie przerwy przewiduje między blokami zespół weselny?

Odpoczynek jest całkowicie naturalym zjawiskiem, warto jednak wcześniej tą kwestię uzgodnić.

4. Ile godzin pracuje zespół na wesele?

Kluczowe pytanie, które warto zadać usługowawcy. Czy czas biegnie od momentu wejścia na salę Pary Młodej?

5. Czy nasze ustalenia będzie zabezpieczać umowa?

Bardzo ważna kwestia pozwalająca unikąć później nieporozumień.

6. Czy możemy zapoznać się repertuarem zespołu?

Zespoły co zrozumiałe w przeciwieństwie do DJów nie grają wszystkich utworów. Każdy zespół ma swój repertuar muzyczny z którym warto zapoznać się wcześniej.

7. Jakich warunków do pracy potrzebujecie?

Ilość metrów kwadratowych potrzebna do rozłożenia stanowiska oraz dostęp do instalacji elektrycznej o określonych parametrach to często kluczowe kwestie.

8. Czy gracie muzykę 100% na żywo?

Zespół na wesele śląsk TOP 8, zespół memento

Gdzie szukać zespołu na wesele?

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy uczestniczycie w imprezie w której wybrany zespół gra. Innymi skutecznymi sposobami są polecenia od znajomych lub możliwość zobaczenia i posłuchania coverbandu na żywo podczas targów ślubnych. Zawsze jednak warto umówić się na spotkanie z przedstwicielem zespołu, wymienić się oczekiwaniami oraz sprawdzić czy dobrze Wam się rozmawia.

Moje typy – Zespół na wesele śląsk TOP 8

1. Zespół Gruba Ferajna

2. Zespół Party Brothers

3. Sugarfree Coverband

4. Exodus Band

5. This Cover Band

6. Zespół Memento

7. Soma Band

8. Zespół DRIM

Zespół na wesele śląsk TOP 8, zespół SOMA band

Podsumowanie – Zespół na wesele śląsk TOP 8

Jeśli zdecydowałaś, że odpowiedzialny za Twoją zabawę będzie zespół weselny to musisz wiedzieć, że będzie bez wątpienia drożej, będzie więcej usługodawców i będzie potrzebna większa przestrzeń dla zespołu. Zespół również nie zagra wszystkich kawałków. Jednak brzmienie prawdziwych instrumentów, słuchanie głosu na żywo i charyzma członków zespołu powinna Ci to wynagrodzić. Jeśli jednak czytając ten krótki poradnik wciaż się wahasz to koniecznie zajrzyj do innego mojego poradnika DJ na wesele śląsk. Więcej zdjęć i relacji na moim Instagramie do którego Cię zapraszam.